“Zajednički turcizmi u jezicima Balkana

“Zajednički turcizmi u jezicima Balkana"

U Kulturnom Centru Instituta Yunus Emre Sarajevo održana je promocija rječnika “Zajednički turcizmi u jezicima Balkana" autorice prof. dr. Lindite Xhanari sa Fakulteta za književnost Univerziteta u Tirani, u organizaciju Instituta Yunus Emre Sarajevo i Maarif škola.

Promociji su prisustvovali savjetnici iz Ambasade Republike Turske u Sarajevu, predsjednik Turskog jezičkog društva prof. dr. Gürer Gülsevin, prof. dr. Amina Šiljak Jesenković sa Orijentalnog instituta Univerziteta u Sarajevu, prof. dr. Kerima Filan sa Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu, direktor za podučavanje turskog jezika i turkogiju u Institutu Yunus Emre prof. dr. Yavuz Kartallıoğlu, koordinator Fondacije Maarif za Balkan i istočnu Evropu Salih Sağır, direktor Instituta Yunus Emre Sarajevo Mehmet Akif Yaman, autorica prof.dr. Lindita XhanRi Latifi, te veliki broj akademskih radnika, učenika i studenata.

Kontaktirajte Nas

Možete nam pisati za sve što želite da znate o našoj školi.

Za ostala pitanja
Kontaktirajte Nas
Vaša škola Izaberi