Dan naše škole  i Dan planete Zemlje
Dan naše škole  i Dan planete Zemlje

Dan naše škole i Dan planete Zemlje

Maj 08, 2023

Dan naše škole obilježavamo 22. aprila, na isti datum kada se obilježava Dan planete Zemlje. Uz školski praznik u Maarif Schools of Sarajevo obilježavamo i nacionalni Dan djeteta u R Turskoj. U prazničnom raspoloženju naši učenici i nastavnici su organizovali brojne aktivnosti i time dali svoj doprinos zdravijem i ljepšem životnom okruženju. Pošumljavanjem parka Mojmilo, sađenjem cvijeća, čišćenjem školskog dvorišta, kreiranjem posebnih bojanki i slikovnica o planeti Zemlji, te prikazivanjem raznovrsnih edukativnih sadržaja skrenuta je pažnja na važnost vođenja brige o čistoj okolini. Naši najmlađi učenici su osim organizovanja priredbe, ovaj dan posvetili i pripremanju eko-kutka u kojem će uzgajati razne biljke i povrće. Posebno važan dio današnjih aktivnosti jeste obilazak municipija Aque, čišćenje Aleje Bosne srebrne, arheološkog parka i Vrela Bosne, te zajedničko druženje učenika i nastavnika.

Kontaktirajte Nas

Možete nam pisati za sve što želite da znate o našoj školi.

Za ostala pitanja
Kontaktirajte Nas
Vaša škola Izaberi