Delegacija republike Turske u posjeti školama „Maarif“ u Sarajevu

Delegacija republike Turske u posjeti školama „Maarif“ u Sarajevu

Januar 29, 2020

Tokom zvanične posjete Bosni i Hercegovini predstavnici Ministarstva za obrazovanje Republike Turske na čelu sa gospodinom Mustafom Safranom, zamjenikom ministra, i gospođom Burcu Eyisoz Dalkiran, generalnom direktoricom za vanjske odnose Direkcije za Evropsku Uniju, posjetili su i škole „Maarif“ u Sarajevu. U njihovoj pratnji bili su: gospodin Salim Donat, Mehmet Ali İyidağ i Binnar Uzun, šefovi Odjela za vanjske odnose Direkcije za Evropsku Uniju, gospođa Özlem Erdoğan, savjetnica za obrazovanje Odjela za vanjske odnose Direkcije za EU, gospodin Sejfi Özkan, ataše za obrazovanje u Rumuniji, gospodin Ümit Yıldız, ataše za obrazovanje u Ukrajini, gospodin Atanur Çağlayan, ataše za obrazovanje na Kosovu, gospodin Şenol Genç, ataše za obrazovanje u Bugarskoj, gospodin Haci Atakan Doğan, ataše za obrazovanje u Albaniji i gospodin Vasi Ete, ataše za obrazovanje u Bosni i Hercegovini.
Gospodin Salih Sağır, direktor Fondacije „Maarif“ za Balkan i jugoistočnu Evropu, prisutnima je predstavio Fondaciju „Maarif“, s posebnim osvrtom na politiku Fondacije i osnovanim školama na prostoru Balkana. Ujedno je prezentirao i rad škola „Maarif“ u Sarajevu od dana formiranja pa do danas kada škole broje preko 270 učenika.

Kontaktirajte Nas

Možete nam pisati za sve što želite da znate o našoj školi.

Za ostala pitanja
Kontaktirajte Nas
Vaša škola Izaberi