Izlet u povodu obilježavanja dana Državnosti Bosne i Hercegovine

Izlet u povodu obilježavanja dana Državnosti Bosne i Hercegovine

Januar 27, 2020

Naši gimnazijalci predvođeni Arnesom Džidom, profesorom historije i latinskog jezika, u pratnji profesorice Dženite Baščaušević, profesora Semira Kurića i Elvedina Tanje, posjetili su srce naše države i dragulje naše historijske baštine, koju sa ponosom čuvamo i na kojima počiva naša državnost. Kroz posjetu i obilazak džamije sultana Mehmeda II El Fatiha iz 1463. godine, banskog/kraljevskog dvora „CURIA BANI REGIS BOSNAE“ iz XIV stoljeća, Franjevačkog samostana i crkve, učenici su uživali u pričama i historijskim činjenicama iz slavne prošlosti Bosne i Hercegovine. Nakon obilaska navedenih spomenika, uputili su se ka krunidbenom mjestu bosanskih vladara - Milima u blizini Visokog, a po završetku historijskog časa na ovom lokalitetu, učenici su sa profesorima obišli i staru visočku čaršiju nakon čega su se sretni i zadovoljni vratili svojim kućama.

Kontaktirajte Nas

Možete nam pisati za sve što želite da znate o našoj školi.

Za ostala pitanja
Kontaktirajte Nas
Vaša škola Izaberi