PROJEKAT

PROJEKAT "ČIST ZRAK U SARAJEVU"

Septembar 15, 2020

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana čistog zraka za plavo nebo koji se obilježava 7. septembra, Udruženje “Resursni Aarhus centar u BiH,” odnosno Eko HUB Sarajevo pokrenuo je inicijativu: “Pronađimo zajedno rješenja: Čist zrak u Sarajevu!” putem koje je osmišljeno takmičenje za učenike srednjih škola u Sarajevu. Učenici škola "Maarif" predstavili su ukupno tri idejna projekta:

1. Filter zraka na osnovu hemijske magle uz prečišćivač otpadnih voda/supstanci 2. Prečišćivač zraka na osnovu vodene pare uz prirodni mikrobiološki filte onečišćene vode i 3. Zeleni krovovi grada Sarajeva. Rezultati takmičenja i proglašenje pobjednika bit će objavljeno 3. novembra u prostorijama Udruženja "Resursni Aarhus centar U BiH".

Kontaktirajte Nas

Možete nam pisati za sve što želite da znate o našoj školi.

Za ostala pitanja
Kontaktirajte Nas
Vaša škola Izaberi