"Sa znakovnim jezikom - mi smo uključeni"

U periodu od 23. do 30. septembra obilježava se Međunarodna sedmica gluhih osoba (IWDeaf) i znakovnog jezika. Prema Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji preko 5% svjetske populacije ima oštećenje ili potpuni gubitak sluha, a 34 miliona od njih su djeca.
Isključivanje osoba s poteškoćama sluha iz komunikacije može imati značajan utjecaj na svakodnevni život, izazivajući osjećaj usamljenosti, izolacije i frustracije. Cilj obilježavanja Međunarodnog dana i sedmice gluhih i nagluhih osoba jeste podizanje svijesti kod javnosti o specifičnim problemima i potrebama gluhih osoba. Udruženje "Znakovi tišine" na interaktivnoj radionici uveli su učenike 4, 5. i 6. razreda Osnovne škole "Maarif" u svijet znakovnog jezika.
"SA ZNAKOVNIM JEZIKOM - MI SMO UKLJUČENI" - Škole "Maarif" Sarajevo

Kontaktirajte Nas

Možete nam pisati za sve što želite da znate o našoj školi.

Za ostala pitanja
Kontaktirajte Nas
Vaša škola Izaberi